Patra News
Slider Αθλητικά

Ο ΝΟΠ πρώτη νίκη για το 2022

Σε ένα μέτριο παιχνίδι, εμφανώς επηρεασμένη από τη διακοπή του πρωταθλήματος, αλλά και με ορισμενες ελλείψεις, η ομάδα του ΝΟΠ επικράτησε επί της ομάδας της ΠΕΚΕΒ με 17-9.

Η ομάδα της Χίου, αν και με αρκετές ελλείψεις, εμφανίστηκε αρκετά αξιόμαχη στο 1ο ημίχρονο. Με ένα δυναμικό ξεκίνημα προηγήθηκε με 0-3 με την 1η περίοδο να λήγει 2-5.

Στη συνέχεια ο ΝΟΠ παρουσίασε καλύτερο πρόσωπο στην επίθεση, αλλά και στην άμυνα, ισορρόπησε το παιχνίδι με το σκορ στο ημιχρονο να είναι ισόπαλο 7-7.

Στην 3η περίοδο η ΠΕΚΕΒ, μην έχοντας αρκετές λύσεις στον πάγκο έδειξε αρκετά κουρασμένη και δέχθηκε 6 γκολ, ενώ πέτυχε μόνο 2.

Η τελευταία περίοδος συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο, ενώ η διαφορά στο σκορ επέτρεψε στο Βασίλη Λαμπάτο στα τελευταία λεπτά να δώσει χρόνο συμμετοχής στους πιο νεαρούς αθλητές.

Αξιοσημείωτο ότι στα τελευταία λεπτά του αγώνα όλοι οι παίκτες του ΝΟΠ πλην του τερματοφύλακα, ήταν κάτω των 18 ετών.

Τα 8λεπτα: 2-5, 5-2, 6-2, 4-0.

ΝΟΠ (Λαμπάτος): Βυθούλκας, Γεωργαράς 2, Πολάτος, Κανελλόπουλος 4, Φιλιππάτος 1, Γουρδούπης, Μπετχαβάς, Κωνσταντακόπουλος, Λυκούδης 4, Γκότσης 1, Ανδρικόπουλος 3, Πασσάς 2, Γιώτης, Καραΐσκος, Νέγκιζ.

Επόμενο παιχνίδι, εφόσον το επιτρέψουν οι υγειονομικές συνθήκες, το επόμενο Σάββατο στην Πάτρα απέναντι στον ΟΦΗ.