Patra News
Slider Αθλητικά

Η Παναχαϊκή έμεινε στο 0-0 και σε δύο δοκάρια στην Κρήτη

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι η Παναχαϊκή έμεινε στο 0-0, αυτή τη φορά στο Ρέθυμνο με αντίπαλο την Επισκοπή για την 17η αγωνιστική της Super League 2.

Η Παναχαϊκή είχε δύο δοκάρια, στο 29′, όταν ο Πέταρ Καρακλάιτς με «σκαφτό» ανάγκασε τον Ψαρρά να βρει ελάχιστα την μπάλα και να την στείλει στο πάνω μέρος της οριζόντιας δοκού!

Η δεύτερη φορά στο 81′. Τότε το σουτ του Χαντί το οποίο απέκρουσε ο Ψαρράς με τη μπάλα στη συνέχεια να χτυπάει στο οριζόντιο της εστίας της Επισκοπής και ακολούθως ο Αλεξόπουλος έκανε την προβολή με τη μπάλα να βγαίνει άουτ!

Επισκοπή-Παναχαϊκή 0-0 ΤΕΛΙΚΟ

ΦΑΣΕΙΣ ΑΓΩΝΑ:

5΄ Καλή φάση για την Παναχαϊκή, με τον Σίλβα να μην πιάνει καλά το πλασέ από το ύψος του πέναλτι.

7′ Mακρινό σουτ του Κούτσια ο Θεοδωράκης μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα.

12′ Πολίτης έκανε το γύρισμα, ο Αμπαφού έπιασε την κεφαλιά, σε κόρνερ ο Θεοδωράκης.

26′ Σουτ του Τσιάρα η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

28′ Πάσα του Αμπαφού στον Βουκελάτο ο δεύτερος πλάσαρε, αλλά ο Θεοδωράκης του έκλεισε το οπτικό πεδίο.

30′ Ο Πέταρ Καρακλάιτς με «σκαφτό» αναγκάζει τον Ψαρρά να βρει ελάχιστά την μπάλα και να την στείλει στο πάνω μέρος της οριζόντιας δοκού!

38′ Διπλή ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Ο Πέταρ Καρακλάιτς πάσαρε μέσα στην περιοχή για τον Μπουρλάκη, αυτός πλάσαρε, σε πρώτο χρόνο ο Ψαρράς δεν κατάφερε να μπλοκάρει, ο Μυτίδης επιχείρησε να μπει στη φάση, σε δεύτερο χρόνο ο τερματοφύλακας της Επισκοπής παραχώρησε κόρνερ!

44′ Μακρινό σουτ του Στεργίδη ο Ψαρράς μπλόκαρε.

55′ Σουτ του Καρακλάιτς, έδιωξε ο Ψαρράς.

63′ Σουτ του Βουκελάτου, σωτήρια απόκρουση του Θεοδωράκη και στη συνέχεια το σουτ του Σταθόπουλου πέρασε άουτ…

67′ Σουτ του Μπουρλάκη δίπλα από το αριστερό δοκάρι της Επισκοπής.

81′ Σουτ του Χαντί το οποίο απέκρουσε ο Ψαρράς με τη μπάλα στη συνέχεια να χτυπάει στο οριζόντιο της εστίας της Επισκοπής και να καταλήγει στον Αλεξόπουλο που έκανε την προβολή σημαδεύοντας άουτ!

86′ Ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Ο Αλεξόπουλος μετά από πάσα του Καρακλάιτς βρέθηκε σε θέση βολής αλλά ο Νταμπίζας πρόλαβε και έδιωξε.

91′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Λαρέα.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Ανυφαντάκης): Ψαρράς, Πολίτης, Κεφαλάς, Νταμπίζας, Παπαδόπουλος, Σκεντεράι, Κούτσιας, Βουκελάτος (72′ Εμπουέλε), Αμπαφού (72′ Τσιλεδάκης), Σταθόπουλος (90′ Τζωρτζινάκης), Αραμπατζής (46′ Κρίκλοου).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Παπαδόπουλος): Θεοδωράκης, Τριμμάτης, Τσακμάκης, Λαρέα, Μπουρλάκης, Μυτίδης (46′ Αλεξόπουλος), Τσιάρας, Ν. Καρακλάιτς, Σίλβα (60′ Λινάρδος), Π. Καρακλάιτς (60′ Χαντί), Στεργίδης.