*

Η Παναχαϊκή σπουδαίο «διπλό» στα Χανιά

Δημοσιεύτηκε: 13/03/2018 - 17:01

Η Παναχαϊκή απέδρασε με σπουδαίο «διπλό» από τα Χανιά, καθώς νίκησε τον Κισσαμικό με 2-1 για το πρωτάθλημα της Football League.

Στο 23΄ ο Μωραϊτης με κεφαλιά, έπειτα από κόρνερ του Αργυρόπουλου, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 και στο 45+1 με πέναλτι που έκανε ο Βρονταράς στον αντίπαλο επιθετικό Ξύδα (υπήρξαν φωνές για οφ-σάιντ στην πάσα πριν από το γκολ), ο ΑΟΧ/Κισσαμικός έκανε το 1-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Τελικά, στο β΄ ημίχρονο ήταν ο Φωτάκης, ο οποίος έπειτα από κόρνερ του Αργυρόπουλου, έκανε αμαρκάριστος με κεφαλιά το 2-1 υπέρ των «κοκκινόμαυρων», που ήταν και το τελικό σκορ!

Πλέον, η Παναχαϊκή θα τα παίξει όλα για όλα για την άνοδο στα τρία παιχνίδια που ακολουθούν με Αρη (εντός), Δράμα (εκτός), ΟΦΗ (εντός).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Βρονταράς, Αργυρόπουλος (88′ Μουστακόπουλος), Σωτηράκος, Στεργίδης (76′ Πολυχρόνης), Φωτάκης, Ελευθεριάδης, Λουμπαρδέας, Ντάσιος, Μπουτζίκος (69′ Πολίμος), Μωραϊτης, Φουρλάνος